PEYNİRLER

Tam Yağlı Tostluk Mihaliç Kelle (Susurluk Tost Peyniri) 500GR

100,00 ₺
100,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

800 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Tostluk Mihaliç Kelle (Susurluk Tost Peyniri) 

Susurluk tostu, adından da anlaşılacağı üzere Susurluk ilçesine has bir lezzettir. Bu lezzeti yöreye has kılan yapımında kullanılan ekmek ve peynirdir. Ekşi mayalı bir tava ekmeği olan Susurluk ekmeği de yöreye özgüdür. Tostun içerisinde Mihaliç Kelle peyniri kullanılır. Tost için özel olarak üretilen peynir, kaşar gibi eriyerek yok olmaz. Aksine sıcaklığın da etkisiyle hoş bir kıvam alır.

 

Susurluk Tostu Nasıl Yapılır?

Susurluk tostunun yapımı için ekmeğin üzerine margarin sürülür. Ekmeğin arasına peynirin yanı sıra sucuk, salam gibi malzemeler konulabilir. Tost piştikten sonra üzerine salça sürülerek tüketilir. Peki, tostun yanına ne iyi gider? Mevsimlerden yazsa domates, salatalık, karpuz, kavun iyi birer seçim olabilir. Kahvaltı sofrasındaysanız çayla beraber tüketebilir. Akşamları yemek hazırlamak için çok vaktiniz yoksa özenle hazırlanmış bir yayık ayranı ile tost keyfinizi güzelleştirebilirsiniz.

 

Tam Yağlı Tostluk Mihaliç Kelle Peynirinin Üretimi

Tam Yağlı Tostluk Mihaliç Kelle peynirinin üretim sürecinde önemli olan detayların başında, geleneksel lezzetlerden şaşmamak ve hijyene her zaman dikkat etmek gelir. Aynı zamanda firmanın üretim konusunda tecrübeli olması da önemlidir. 80 yıllık tecrübesi ve hijyenik üretim tesisleri ile Erdallar Süt, lezzetli bir Susurluk tost peynirine sahip olmak için en doğru adrestir. Üretim sürecinde süt, şirden maya ve tuz dışında bir madde kullanılmaz. Bu sayede doğal ve geleneksel tadını koruyan peynirler üretilir. Üretim tesislerinin yanı sıra peynirlerin yeterli olgunluğa ulaştığı buzhaneler de gerekli hijyen şartlarına sahiptir. Mihaliç peynirinin usta ismi Erdallar Süt’ün ürünlerini, ailecek gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

 

Tam Yağlı Tostluk Mihaliç Kelle Peyniri Fiyatları

Susurluk Tostu peyniri, fiyatı itibariyle de avantajlıdır. Hem kaliteli hem de uygun fiyatlı bu ürünü satın alarak çocuklarınız için lezzetli ve besleyici tostlar hazırlayabilirsiniz. Sağlıklı ineklerin bereketli sütlerinden elde edilen peynirde; kalsiyum, fosfor gibi mineraller ve zengin vitaminler bulunur. Diş ve kemik gelişimini desteklemenin yanı sıra sayısız faydası olan Mihaliç Kelle peyniri ile Susurluk tostunu, Susurluk’a gitmeden tadabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap