PEYNİRLER

Tam Yağlı Pul Biberli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri 500GR

10%
İndirim
114,00 ₺
103,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

750 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Pul Biberli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri

Peynirin pul biberle buluşmuş en doğal hali sofralarınıza geliyor. Tam yağlı pul biberli mihaliç kelle sepet peynirinin lezzet sırrı, doğal beslenen hayvanların en kaliteli sütlerinin ve doğal pul biberin bir araya gelerek üretilmesinde saklı. Lezzetine aroma veren pul biber, peynir keyfinizi arttıracak, tüm peynir lezzetlerinin üstünde bir tad bulacaksınız.

Sütün gerçeğiyle çıkılan peynir yolculuğu, %100 doğal peynirle sonlanır. Yağ oranı eksiltilmeden ve besin değerini koruyarak üretilen bu lezzet hiçbir koruyucu ve katkı maddesi içermez. Sarıbeyler'in bereketli topraklarında otlanan ve süt verimi bir hayli yüksek olan  inek sütü, şirden mayası,tuz ve pul biber katılarak, tamamen doğal  yapısı korunarak üretilir.

Tam Yağlı Pul Biberli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri Nasıl Üretilir?

Geleneksel yöntemlerle üretilmeyen Mihaliç Kelle peynirlerinden istenilen lezzeti elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle üretim sürecinde, deneyimli ve her aşamada titizce çalışan ustalar görev almalıdır. Süt de istenilen lezzetin elde edilmesinde önemli bir faktördür. Yeterince doğal yollarla beslenmeyen ve sürekli suni yem tüketen ineklerin sütü istenilen tadı vermez. Firmamız, Sarıbeyler’in bereketli topraklarında otlanan ve süt verimi bir hayli yüksek olan ineklerden sağdığı sütleri, pastörize hale getirerek kullanır. Böylece ortaya lezzetine doyulamayan peynirler çıkar.

Üretim sürecine dâhil edilen diğer malzemeler ise şirden mayası ve tuzdur. Yapay bir katkı maddesinin yer almadığı peynirlere pul biberin de eklenmesiyle olgunlaşma sürecine geçilir. Bu süreçte kalıplara basılan peynirler, buzhanelerde 2 ya da 3 ay bekletilir. En iyi Mihaliç Kelle peyniri çeşitlerinin üretildiği Erdallar Süt tesisleri gerekli hijyen koşullarına sahiptir.

Tam Yağlı Pul biberli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri Lezzetli midir?

Mihaliç peyniri satın almak isteyenler için farklı fırsatlar sunan Erdallar Süt, zengin ürün yelpazesiyle her damak tadına hitap eder. Pul biberli olan peynir çeşidimizin lezzeti, aromalı tatlardan hoşlananlar için idealdir. Pul biber aromasını farklı yiyeceklerle buluşturmaktan hoşlanıyorsanız bu yiyeceklere artık Mihaliç Kelle peynirini de dâhil edebilirsiniz. Sizin için bu iki lezzeti bir araya getiren firmamız sayesinde sofralarınızı yöresel ürünlerle zenginleştirebilirsiniz. Hemen siparişinizi verin ve ailecek özel bir tada “merhaba” deyin.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap