PEYNİRLER

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Sepet Peyniri 500GR

100,00 ₺
100,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

800 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Sepet Peyniri

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Sepet peyniri, yeni lezzetleri denemek ya da öğünlerinde yöresel bir  tat görmek isteyenler için özel bir üründür. Hasır sepetlere basılarak üretilen bu ürünün görüntüsü bile iştah açmaya yeter. Doğal bir şekilde beslenen ineklerden elde edilen sütler pastörize edildikten sonra şirden maya ve tuz ile bir araya gelir. Uzun bir üretim sürecinden geçerek son halini alan Mihaliç Sepet peyniri uzun bir geçmişe de sahiptir.

 

250 yılı aşkın bir süre önce o zamanki adı Mihaliç olan Bursa’nın Karacabey ilçesinde bulunan Arnavutlar, hayvancılık yaparak geçimlerini sağlarken bu peyniri üretmeye başlar. Zamanla çevre illerde de bu peynirin üretimine başlanır. Erdallar Süt ise 1942 yılından beri bu lezzeti sizinle buluşturmaktadır.

 

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Sepet Peynirinin Tadı Nasıldır?

Mihaliç Sepet peyniri kendine has bir tada sahiptir. Kokusu tereyağını, tadı da erimiş tereyağını andırır. Siz de söz konusu peynir olunca her türlü alternatifi değerlendirmeyi sevenlerdenseniz, mutlaka bu lezzeti de alınacaklar listenize eklemelisiniz. Sarıbeyler’in bereketli topraklarında yetişen hayvanların sütleriyle hazırlanan ve her lokmasında doğallığını hissedeceğiniz Mihaliç Kelle Sepet peyniri sofralarınızın vazgeçilmezi olmaya adaydır.

 

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Sepet Peyniri Ne İçin Kullanılır?

Tam Yağlı Mihaliç peynirini; salatalarda, hamur işlerinde, makarnalarda ya da tek başına kahvaltılarda tüketebilirsiniz. Bu peynir kızartılarak da tüketilebilir. Davet sofralarınızda başlangıç ya da ara sıcak olarak Mihaliç peynirini tercih edebilirsiniz.

 

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Sepet Peyniri Nereden Alınır?

Mihaliç Sepet peyniri satın almak için en doğru adres Erdallar Süt’tür. 80 yıldır kuşaktan kuşağa gelişen ve büyüyen Erdallar Süt, hijyenik tesislerinde geleneksel yöntemlerle üretimlerini gerçekleştirir. Siz de ürünlerimizle tanışmak için avantajlı fiyatlarımızdan yararlanarak hemen siparişinizi verebilirsiniz. Köpük kutu içerisinde buz ile ısıları sabit tutularak tarafınıza gönderilen ürünleri, günün her anında keyifle tüketebilirsiniz.

 

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap