PEYNİRLER

Tam Yağlı Koyun Mihaliç Kelle Peyniri (Yıllanmış) 500GR

110,00 ₺
110,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

800 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Koyun Mihaliç Kelle Peyniri

Mihaliç koyun kelle peyniri, koyun sütü ile üretildiği için geleneksel bir lezzete sahip olma yönüyle en başarılı ürünlerdendir. Koyun sütü, vitamin ve mineral açısından son derece zengindir. İçeriğinde bulunan A, B ve E vitaminleri birçok hastalığa karşı koruyucu özellik taşımasını sağlar. Aynı zamanda yüksek miktarda kalsiyum ve fosfor da içerir. Kendine özgü tadı ve kokusu kimileri tarafından çok ağır bulunurken kimileri de özellikle bu sütü tüketmek ister. Peynir, tereyağ ve yoğurt yapımında kullanılan koyun sütü, Mihaliç peynirinin temel malzemesidir. Zamanla koyun sütü üretiminin güçleşmesi, inek sütü ile beraber kullanılmasına sebep olmuştur. Bu ürünümüz, pastörize edilmiş inek ve koyun sütleri ile hazırlanır. 

 

Tam Yağlı Koyun Mihaliç Kelle Peyniri Nasıl Üretilir?

Mihaliç koyun peyniri, kıvırcık ve merinos koyunu olarak adlandırılan ve Sarıbeyler’de doğal koşullarda gelişip büyüyen türlerin sütlerinden üretilir. Sütler ilk etapta çeşitli kontrollerden geçirilir. Ardından pastörize edilerek sağlıklı bir yapıya kavuşturulur. Mayalama, telemeyi işleme ve tuzlama gibi aşamalar tamamlandıktan sonra Mihaliç koyun peynirinin iki yıllık bir olgunlaşma süreci vardır. Bir kilogram peynir için toplamda 12 litre süt kullanılır. Diğer malzemeler ise şirden maya ve tuzdur. Ekstra bir katkı maddesi bulunmayan ve hijyenik koşullarda üretilen peynirler, olgunlaşma sürecinde buzhanelerde bekletilir.

 

Tam Yağlı Koyun Mihaliç Kelle Peyniri Lezzetli midir?

Kökeni, Osmanlı zamanına kadar uzanan ve orijinal yapısını korumaya devam eden Mihaliç koyun peyniri oldukça lezzetlidir. Bu lezzetin sağlanması için yukarıda bahsi geçen üretim koşullarının sağlanması ve geleneksel yöntemlerin deneyimli kişiler tarafından uygulanması gerekir. Erdallar Süt, bu lezzeti kurulduğu 1942 yılından beri muhafaza eden ve bunun için kurucularının zengin bilgi birikimini kuşaktan kuşağa başarıyla aktaran bir firmadır.

Köpük kutular içerisine buz aküler konularak adresinize gönderilen peynirleriniz, en sağlıklı haliyle size ulaşır. Kahvaltıda, davet sofralarında sunumlardan önce ikram edeceğiniz ordövr tabağında, tost arasında ya da karpuzun yanında; bu eşsiz lezzetin tadını sevdiklerinizle buluşturabilirsiniz. Mihaliç koyun peynirini ve lezzetine doyamayacağınız ürünleri hemen sepetinize ekleyin ve kolayca siparişinizi verin. 

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap