PEYNİRLER

Tam Yağlı Kekikli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri 500GR

103,00 ₺
103,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

800 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Kekikli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri 

Daha önce böylesine bir lezzetle tanışmadığı için pişman olanların ve Balıkesir ya da Bursa’da oturmadığı için Mihaliç Kelle peynirinden mahrum kalacağını düşünenlerin imdadına 1942 yılından beri Erdallar Süt yetişir. Tam Yağlı Kekikli Mihaliç Kelle Sepet peyniri hem tadı hem de iştah açıcı görüntüsüyle sofralarınızdan eksik etmek istemeyeceğiniz bir yapıya sahiptir. Her ne kadar peynir, kahvaltıda tüketilen bir besin olarak bilinse de her öğünde bir şekilde kendine yer bulur. Hafif bir şeylerle öğün geçiştirmek isteyenler karpuzun yanında; misafir ağırlamayı sevenler, meze olarak bu özel lezzeti farklı öğünlere taşıyabilir. Kekikle harmanlanan peynir, kalsiyum ve fosfor açısından son derece zengindir.

 

Tam Yağlı Kekikli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri Nasıl Üretilir?

Geleneksel yöntemlerle üretilmeyen Mihaliç Kelle peynirlerinden istenilen lezzeti elde etmek mümkün değildir. Bu nedenle üretim sürecinde, deneyimli ve her aşamada titizce çalışan ustalar görev almalıdır. Süt de istenilen lezzetin elde edilmesinde önemli bir faktördür. Yeterince doğal yollarla beslenmeyen ve sürekli suni yem tüketen ineklerin sütü istenilen tadı vermez. Firmamız, Sarıbeyler’in bereketli topraklarında otlanan ve süt verimi bir hayli yüksek olan ineklerden sağdığı sütleri, pastörize hale getirerek kullanır. Böylece ortaya lezzetine doyulamayan peynirler çıkar.

Üretim sürecine dâhil edilen diğer malzemeler ise şirden mayası ve tuzdur. Yapay bir katkı maddesinin yer almadığı peynirlere kekiğin de eklenmesiyle olgunlaşma sürecine geçilir. Bu süreçte kalıplara basılan peynirler, buzhanelerde 2 ya da 3 ay bekletilir. En iyi Mihaliç Kelle peyniri çeşitlerinin üretildiği Erdallar Süt tesisleri gerekli hijyen koşullarına sahiptir.

 

Tam Yağlı Kekikli Mihaliç Kelle Sepet Peyniri Lezzetli midir?

Mihaliç peyniri satın almak isteyenler için farklı fırsatlar sunan Erdallar Süt, zengin ürün yelpazesiyle her damak tadına hitap eder. Kekikli olan peynir çeşidimizin lezzeti, aromalı tatlardan hoşlananlar için idealdir. Kekik aromasını farklı yiyeceklerle buluşturmaktan hoşlanıyorsanız bu yiyeceklere artık Mihaliç Kelle peynirini de dâhil edebilirsiniz. Sizin için bu iki lezzeti bir araya getiren firmamız sayesinde sofralarınızı yöresel ürünlerle zenginleştirebilirsiniz. Hemen siparişinizi verin ve ailecek özel bir tada “merhaba” deyin.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap