PEYNİRLER

Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle Peyniri (Topak Keçi) 500GR

108,00 ₺
108,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

800 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle Peyniri 

Mihaliç peyniri eski dönemlerde sadece koyun sütünden üretilirken günümüzde farklı sütlerden de elde edilmektedir. Koyun sütünün zor bulunması, bazı tüketicilere ağır gelmesi gibi sebepler inek ve keçi sütünün de Mihaliç peyniri üretimine dâhil olmasına sebep olmuştur. Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle peyniri, pastörize edilmiş keçi ve inek sütü karışımıyla üretilir. Olgunlaşma süresi bir yıl olan bu peynirin kendine özgü aroması yiyenleri kendine hayran bırakır. Delikli görüntüsü, kendine has rengi ve bol süt içeriğiyle sofralarınızda mutlaka yer alması gereken keçi Mihaliç Kelle peyniri öğünlerinizi zenginleştirmenin en özel yoludur.

 

Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle Peyniri Faydaları

Keçi sütü, anne sütünün zengin içeriği ile yakın bileşenlere sahip olduğu için oldukça popülerdir. Kalsiyum ve fosfor açısından zengin olan bu süt, sindirim problemleri yaşayanlar için idealdir. Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle peynirinde aynı anda hem keçi hem de inek sütünün bulunması, kalsiyum ve fosfor zenginliğini artırır. Çocuklarınızın kemik gelişimine olumlu katkı yapan ürünü, farklı öğünlerde tüketebilirsiniz.

 

Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle Peyniri Nasıl Tüketilir?

Herkesin damak tadı farklı olduğu için satın aldığınız peynirleri nasıl tüketeceğinize kendiniz karar verebilirsiniz. Kızartarak, böreklerin içerisinde ya da tost yapımında, bu lezzeti dillere destan ürünü kullanabilirsiniz. Peki, Mihaliç Kelle peynirinin yanında ne iyi gider? Domates, salatalık, karpuz, kuru meyve ya da badem... Yanına geldiği her yiyeceği güzelleştiren ve ona ayrı bir tat katan mağlıç peyniri ile Susurluk tostu hazırlama şansınız da vardır. En sevilen yöresel lezzetlerden biri olan Susurluk tostunun olmazsa olmazı Mihaliç peyniridir.

 

Tam Yağlı Keçi Mihaliç Kelle Peyniri Nereden Alınır?

Mihaliç peynirinin istediğiniz lezzete sahip olması sadece geleneksel yöntemlerle ve hijyenik bir ortamda üretilmesi ile mümkündür. Geleneksel yöntemleri kuşaktan kuşağa aktaran Erdallar Süt, hijyenik tesislerinde yıllardır en iyi Mihaliç peyniri çeşitlerini üretir. Siz de hemen siparişinizi vererek bu özel lezzetle damaklarınızı şenlendirebilirsiniz.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap