PEYNİRLER

Tam Yağlı Eski Mihaliç Kelle Peyniri (Yıllanmış) 500GR

105,00 ₺
105,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

800 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Eski (Yıllanmış) Mihaliç Kelle Peyniri

Yıllanmış peynirler normal peynirlere oranla daha uzun süre salamura edilir. Salamura içinde 2 yıl boyunca olgunlaşmayı bekleyen peynirler, ayrı bir lezzete kavuşur. Taptaze sütlerin pastörize hale getirilmesi; şirden maya ve tuzla birleşmesi gibi farklı süreçleri kapsayan üretim sırasında gerekli hijyen şartlarının da sağlanması gerekir. Erdallar Süt hem hijyen hem de kaliteli bir üretim süreci için gerekli tüm koşulları sağlar.

 

Tam Yağlı Eski (Yıllanmış) Mihaliç Kelle Peynirinin Hikayesi

Türkiye’nin her yerinde karşınıza; hikâyesi olan, lezzetiyle akıllarda kalan yiyecekler çıkar. Ağlayan peynir olarak da bilinen Mihaliç Kelle peyniri adını, Bursa’nın 250 yıl önceki adıyla Mihaliç; şimdiki adıyla Karacabey olan ilçesinden almıştır. O dönemde bölgede yaşayan ve hayvancılıkla meşgul olan Arnavutların ürettiği bu peynir, özel tadıyla bugünlere kadar gelmeyi başarır. Bursa ve Balıkesir’in birçok yerinde üretilen ürünü, geleneksel lezzetiyle tüketmek için tercih edebileceğiniz en doğru adres, 1942 yılından bu yana Sarıbeyler’de üretimlerine devam eden Erdallar Süt’tür.

 

Tam Yağlı Eski (Yıllanmış) Mihaliç Kelle Peyniri Nasıl Tüketilir?

Sert ve tuzlu yapıda olan bu ürün, salatalarda ya da yemeklerde kullanılabilir. Kızartarak ya da suda pişirerek de yıllanmış Mihaliç peynirini tüketebilirsiniz. Yumuşak bir kıvam elde etmek için suda pişirmek daha ideal bir yöntemdir. Kızarttığınız takdirde ise kıtır kıtır bir kıvam elde edersiniz. Yıllanmış Mihaliç Kelle peyniri, sert ve tuzlu yapısıyla özel bir lezzete sahiptir. Kendine has sarı rengi bile sizi cezbetmeye yeter. Kullanım alanı oldukça geniş olan peynirin buzdolabında hava almayacak şekilde saklanması gerekir.

 

Tam Yağlı Eski (Yıllanmış) Mihaliç Kelle Peyniri Fiyatları

Fiyat her ne kadar satın alma sürecinde önemli bir detay olsa da süt ürünlerinde önceliğiniz her zaman kalite olmalıdır. Hijyenik koşullarda üretilmeyen peynirler, birçok hastalığa davetiye çıkarır. Bu nedenle kalitesinden emin olmadığınız ya da açıkta satılan ürünleri satın almamalısınız. Erdallar Süt kalitesiyle ve cazip Mihaliç peyniri fiyatları ile istediğiniz tüm çeşitlere aynı anda sahip olabilir; hemen siparişinizi vererek yeni lezzetlere sofranızda yer verebilirsiniz.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap