PEYNİRLER

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Peyniri 500GR

125,00 ₺
125,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

900 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Peyniri

Tam Yağlı Mihaliç Kelle peyniri, peynir diyarı Sarıbeyler’den tüm Türkiye’ye yayılan bir lezzettir. Kendine has ince kabuklu ve delikli dokusu, orta sertlikte olması ve tam kıvamında olan tuzuyla bu lezzet, herkes için iştah kabartan bir yapıya sahiptir. Erdallar Süt, üretim sürecini hijyenik koşullara sahip ortamlarda ve usulüne uygun olarak gerçekleştirir. Birbirinden yetenekli ustalarımız her türlü hijyen koşuluna dikkat ederek hünerlerini konuşturur. Böylece ortaya tadına doyamayacağınız ve her öğünde tüketmek isteyeceğiniz peynirler çıkar.

 

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Peyniri Nasıl Üretilir?

Herkesin sevdiği o lezzetine ulaşması için az tuzlu Mihaliç peyniri, geleneksel bir şekilde üretilmelidir. Geleneksel üretim yöntemleri uygulanmadan önce süt pastörize hale getirilir. Tüketim için uygun bir yapıya kavuşan süte şirden maya ve tuz eklenir. Bir kiloluk bir peynirde bulunan süt miktarı 12 litreye tekabül eder. Tam Yağlı Mihaliç Kelle peynirinde inek sütü kullanılır. Üretim süreci tamamlandıktan sonra 2-3 aylık bir olgunlaşma sürecinin de tamamlanması beklenir. Bu süreçte peynirlerin buzhanelerde ya da çok serin depolarda muhafaza edilmesi gerekir.

 

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Peyniri Nasıl Tüketilir?

Gelelim işin en güzel kısmına. Bu lezzeti hangi yiyeceklerle beraber ve hangi öğünlerde tüketmeniz gerektiği ile ilgili birkaç ipucu verelim:

  • Kahvaltıda Sarıbeyler`in bu eşsiz lezzetine yer verebilirsiniz
  • Mis gibi bir peynirli börek yapmak için de kullanabilirsiniz.
  • Tavada kızartmak, salata ve makarnalara eklemek iyi birer alternatif olabilir.
  • Ve sıkı durun artık muhteşem Susurluk tostunu denemek için Susurluk’a gitmenize gerek yok. Doğal Tam Yağlı Mihaliç Kelle peyniri ile bu özgün tadı evinizde de hazırlayabilirsiniz.

 

Tam Yağlı Mihaliç Kelle Peynirinin Faydaları Nelerdir?

Damaklarda iz bırakan bu peyniri tüketmeye başlamak, vücudunuzun kalsiyum ve fosfor ihtiyacını karşılama noktasında fayda sağlar. Özellikle çocuklar, emziren anneler ve yaşlılığa bağlı kemik erimesi problemi yaşayanlar; bu peyniri her gün belirli bir miktar tüketmeye özen göstermelidir. Siz de daha önce deneyip beğendiyseniz ya da ilk defa bu lezzetle tanışacaksanız, 1942 yılından beri peynir üretimi yapan Erdallar Süt güvencesiyle Mihaliç Kelle peyniri siparişi verebilirsiniz.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap