PEYNİRLER

Tam Yağlı Kelle Loru (Kaymak Lor) 500 GR

55,00 ₺
55,00 ₺

Salı Günleri Kargoda

750 ₺ ve üzeri alışverişlerde kargo bedava!

Adet
Ödeme Yöntemleri:

Tam Yağlı Kelle Loru

Kelle loru, Mihaliç peynirinin peynir altı suyundan üretilen bir üründür. Kaymak tadında olan bu ürün, lezzet noktasında tam bir efsanedir. Mihaliç loru olarak da adlandırılan bu ürün, Sarıbeyler`in bereketli topraklarından elde edilen verimliliğin en iyi göstergelerinden biridir. Çoğu kişiye yavan ve lezzetsiz gelen lor, Sarıbeyler’in sağlıklı bir şekilde yetiştirilen ineklerinin sütleriyle ve Erdallar Süt’ün uzun yıllara dayanan tecrübesiyle yaptığı üretim neticesinde en lezzetli halini alır.

 

Tam Yağlı Kelle Loru Nasıl Üretilir?

Peynir altı suyundan üretilen kelle lorunun faydalarını daha iyi anlamak için bu suyu yakından tanımakta fayda var. Peynir altı suyu, dinlenen peynirlerden çıkan sudur ve çok değerlidir. Bu su doğrudan içerek de tüketilebilir. Kanseri önleyici, şeker dengeleyici, bağışıklık sistemini güçlendirici, cilt yenileyici ve sindirim sorunlarını giderici etkisi vardır. Peynir altı suyu ısıtılarak lor haline getirilir.

 

Tam Yağlı Kelle Loru Faydaları Nelerdir?

Kelle loru, taze sütten ve besin değerini kaybetmesine mani olan koşullarda üretildiği için son derece faydalıdır. Kaymak kıvamında olduğu için peynir sevmeyenler bile bu ürünü rahatlıkla tüketebilir. Özellikle peynir sevmediği için belirli vitaminlerin eksikliğinden dolayı sıkıntı çekenler, kahvaltıda lor tüketebilir. Bu sayede güne enerjik bir başlangıç yapma fırsatı doğar. Kalsiyum açısından zengin bir yapıya sahip olduğu için kemik gelişimini destekler. Diş sağlığı açısından da lor tüketilmesi faydalıdır. İçindeki protein oranının yüksek olması sporla uğraşan kişiler tarafından kullanımını avantajlı kılar. Günlük protein ihtiyacının karşılanmasına destek olan Mihaliç loru ile daha zinde bir yapıya kavuşabilirsiniz.

 

Tam Yağlı Kelle Loru Fiyatları

Kelle loru, Erdallar Süt güvencesiyle size 500 gramlık vakumlu poşetlerde sunulur. Taze olarak üretilen bu ürün elinize ulaştıktan sonra hemen tüketebilir ya da vakumlu poşetini açmadan on beş gün boyunca buzdolabında saklayabilirsiniz. Uygun fiyatlı bu üründen ihtiyacınıza uygun sayıda satın alarak lezzetli börekler ya da poğaçalar hazırlayabilirsiniz. Uygun koşullarda ve buz akülü kutularda size gönderilen ürünler, taşıma sürecinde tazeliğini korumaya devam eder. Hemen siparişinizi vererek siz de bu lezzetle bir an önce tanışabilirsiniz.

Değerlendirmeler

Bu ürün için henüz yorum yapılmadı.
(Yalnızca ürünü satın alan kişiler değerlendirme yapabilir.)
Sepet (0)
Giriş Yap